Книжчина лікарня

книжчинА лікарня

   Як називається лікарня, в якій книгам надають допомогу?
амбулаторія
санаторій
книжкова лікарня

 

 Як тільки в книги з’явилися хоч незначні симптоми будь-якої хвороби, необхідно одразу ж надати їй допомогу. Чим швидше ви їй допоможете, тим краще.

* Якщо книжка попала у воду – скоріше поставте вологу книжку, розкривши у вигляді віяла, у сухому, теплому, добре провітреному приміщенні. Як тільки книжка підсохне – але не до кінця – покладіть її під прес, переклавши вологі аркуші фільтрувальним або цигарковим папером і наступного дня прогладьте праскою через фільтрувальний папір до повного висихання.

* Якщо в книжці з’явилась тріщина або відірвався листочок, потрібно взяти смужку цигаркового паперу відповідної довжини промастити клеєм ПВА і акуратно підклеїти, слідкуючи, щоб листочки стали на потрібне місце. Книгу покласти під прес до висихання клею.

* Найпростіше підклеїти надірваний аркуш. Намащену клеєм смужку цигаркового паперу кладуть (клеєм догори) під надрив, згинають по краю аркуша і приклеюють на книжковий аркуш.

* Відірваний ріжок роблять із паперу, близького до кольору паперу в книжці. Цигарковий папір наклеюють з двох боків. Обтріпані краї аркуша можна відновити, підклеївши їх папером схожого кольору до книги.

* Якщо форзац відклеївся від блока – на складений форзац кладуть аркуш паперу, відступивши від згину форзаца 3-4 міліметри. Відкрите місце ретельно змащують клеєм, потім, знявши аркуш паперу, закривають книжку і кладуть на кілька годин під прес.

* Що робити, якщо форзац розірвався посередині? Деякі діти склеюють форзац смужкою паперу. Це негарно, тай не дуже міцно. Найкраще розірваний форзац замінити новим.

Для цього половину форзаца, що приклеєно до блоку, акуратно відклеюємо. З альбому для малювання беремо великий аркуш паперу і складаємо його вдвоє. Складений удвоє новий форзац за своїм форматом має бути більшим від форзаца блока.

На складений форзац кладете аркуш паперу, відступивши від згину 5-6 міліметрів. Відкрите місце старанно змащуєте клеєм. Потім знімаємо аркуш паперу і прикладаємо змащеною стороною до блока так, щоб лінія згину форзаца збіглася з корінцевим краєм блока. Чистою ганчіркою пригладьте форзац до блока.

Перегорнули блок новим форзацом униз і акуратно обрізали краї форзаца, що стирчать. Обрізаний форзац слід приклеїти до оправи.

Закриваємо обкладинку, слідкуючи, щоб краї нового форзаца збігалися з краями старого. Тепер книжку кладемо на кілька годин під прес.

* А якщо сторінки книжки забруднилися?

- Сліди від пальців та олівцеві позначки стирають м’якою гумкою.

- Чорнильні плями найкраще виводити лимонним соком або лимонною чи розведеною щавлевою кислотою.

-    Масні плями виводять (на відкритому повітрі) чистим бензином, іржаві плями, як правило, виводять лимонною або щавлевою кислотою.

* Якщо сторінки пом’ялись?

 Пом’ятий аркуш книжки кладуть між чистими аркушами не дуже цупкого паперу і прасують теплою праскою. Кожен пом’ятий аркуш прасують окремо.

 

Ця не дуже складна, але така необхідна допомога, продовжить життя книжці ще на довгий час.

        

 

 

Подпись:

 

Кілька дуже важливих порад

 

 

-         Перш за все чистота і акуратність у всьому.

-         Стіл обов’язково має бути застелений клейонкою або цупким папером

-         Під столом велика коробка для обрізків та брудного паперу

-         Кожна річ лежить на своєму постійному місці, лежить так, як вам зручно для роботи. Ніяких обрізків та брудного паперу. Особливо у клею.

-         Наносячи клей, неодмінно підкладайте старі газети і часто їх міняйте.

-         На смужку паперу клей наноситься щіточкою двічі. Вперше – від себе. Вдруге – до себе. Смужку паперу при цьому притримують вказівним пальцем лівої руки.

-         Знадобляться різні ганчірки: одні для протирання книжки, інші – для протирання клейонки.

-         Після закінчення роботи обов’язково приберіть робоче місце.

 

 

Книги бувають різні – веселі й сумні, історичні і філософські, наукові і фантастичні. Кожний вибирає собі літературу до смаку. Але є такі книги з якими зустрічаємося ми щодня. Читаємо, вивчаємо, поповнюємо свої знання і уміння. Це наші найкращі друзі – підручники.

На протязі усіх років навчання в школі вони ведуть нас в країну дивовижних знань. Крок за кроком, сторінка за сторінкою ми вивчаємо навколишній світ, пізнаємо закони людського життя.

 Щоб учні мали прекрасних друзів, які вчать їх розуму, держава потурбувалась про кожного школяра, забезпечивши всіх безкоштовними підручниками.

Кожний підручник слугує школярам 5-7 років, мандруючи кожного нового навчального року до нового господаря.

Щоб було приємно спілкуватися з нашими мовчазними друзями, ми повинні про них піклуватися, оберігати, а при необхідності, лікувати в «Книжчиній лікарні». Адже любити книгу – значить шанувати її.


Тести

          1. Скільки потрібно підручників для всіх школярів України?
20 мільйонів
30 мільйонів
45 мільйонів

2. Скільки тон паперу використовують щорічно на шкільні підручники?

10 тисяч тон
20 тисяч тон
50 тисяч тон
Подпись:   

3. Скільки дерев, які росли 70-80 років, збережуть учні від вирубування, якщо всі підручники збережуть в цілковитому порядку?

30 тисяч дерев
20 тисяч дерев
15 тисяч дерев

 4. Людина якої професії не приймає участі у створенні книги?

письменник
видавець
кухар

 5. Як називаються пости, які відповідають за збереження підручників?

Пост ДАЇ
Пост бережливих
Червоний хрест

 6. Як називається Всеукраїнський конкурс, що виховує бережливе ставлення до книги?

Кращий читач
Книга дякує
Живи, книго!

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Вас вітає бібліотека НВК "Знам'янська ЗШ І-ІІІ ст №2-ліцей"!